998 -=[STRAŻ POŻARNA]=- 998 w Gdańsku

Nieoficjalne forum strażaków i pasjonatów, przetargi, wykaz JRG/ZSP/LSP w Gdańsku


#1 2009-03-20 17:29:14

Jacas23

Starszy

Zarejestrowany: 2008-07-10
Posty: 42
Punktów :   

Strażacki Piątek

Dziś dzień pełen straży!
Postanowilem pojechac do Jedynki pofocic cos niecos i gdy mijalem Opere w strone Gdanska cisnelo Volvo SCRD! Normalnie nie jechalbym go szukac, przeciez moglo pojechac do Pruszcza, na Kokoszki czy gdziekolwiek indziej daleko. No i dzieki Andrzej ze mimo kiepskiego stanu zdrowia udalo Ci sie zlokalizowac mniej wiecej woz. Znalezienie go pozniej bylo juz czysta formalnoscia:) Postanowilem pojechac pierwszym lepszym trajtkiem i akurat wypadlo mi jechac na Chelm. Daleko nie ujechalem bo akcja byla juz zaraz za skrzyzowaniem:) Na miejscu Atego i Volvo, do tego dwa radiowozy. Tir uderzyl w ciezarowe z przyczepa a ta w furgon. Niezla byla akcja. Duzo pofocilem i zrobilem troche filmow. A teraz sensacje:
1. Jak wysiadalem z trajtka zeby przesiasc sie na jakis w strone Gdanska i gonic Volvo zza Manhatanu wyjechal na sygnale Kerax 301G25! Udalo mi sie go nagrac jak jedzie i trabi. Ku mojemu zdziwieniu skrecil w Dmowskiego wiec polecialem za nim. Pytalem ludzi po drodze gdzie cisnal i w koncu znalazlem go kolo Galerii Bandyckiej ale ruszal wlasnie i po zawrotce na skrzyzowaniu odjechal:( lipna jakas ta akcja.
2. Czekajac na trajtek w Gdansku sfocilem karetke Renault 312G59! Przeca tego wozu w podziale juz dawno nie widzielismy, pozostala tylko 313G59. Ciekawostka...
3. Ogladajac akcje z górki udalo mi sie sfocic Keraa 303G83 z K1 jak jechal po Armii Krajowej. Godzine pozniej pojawil sie drugi raz na Podwalu skrecajac w strone nowej JRG2.
4. Sfocilem Toyotke Jeepa 341G90:)
5. Pierwszy raz widzialem na sygnale Mitsubishi !! Szczesliwcem okazal sie woz 302G90 ktory podjechal na miejsce akcji po odjezdzie Volvo. Na siedzeniu wozi torbe PSP - R1 czy jakos tak, no taka ratownictwa medycznego:) Co wiecej woz znow jezdzi z buda, a ta buda jest otwierana i jest w niej jakis sprzecik ale nie zdazylem wylukac jaki:(
6. Po rozbita ciezarowke przyjechala podobna do Volva Scania z Hol Service i ogladalem cala akcje odholowania Tira:)

Offline

 

#2 2009-03-20 18:50:02

Administrator

Andrzej Jakubiak

3018994
Call me!
Skąd: Gdańsk - Rudniki (JRG-2)
Zarejestrowany: 2008-06-12
Posty: 280
Punktów :   
WWW

Re: Strażacki Piątek

Byłem wtedy całkiem nie przytomny, po Atego mnie tak siekło jak rano mnie postawił na równe nogi. Potem telefon od ciebie, włączyłem dla wszystkiego, słyszałem komunikat 30149 na miejscu było coś o ciężarówkach i skumałem się, że 9:50 dałeś mi cynk a 9:55 był na miejscu.

Takie pobudki dają popalić szczególnie kiedy się poszło spać o 3-ciej w nocy, trochę to się odbiło na mym zdrowiu... Myślę że będzie już tylko lepiej. Trochę żałuje - dwie akcje mnie ominęły:( Czekam na fotki Jacek i to dziś:D

Tak myślałem że to gdzieś tak w odległości 1km od Okopowej, tylko nie wiedziałem czy na Armii czy Podwale.

Offline

 

#3 2011-05-27 22:25:01

lolek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-27
Posty: 1
Punktów :   

Re: Strażacki Piątek

aha jak zrobic wlasna jednostke psp

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://mediadeskhellas.eu