998 -=[STRAŻ POŻARNA]=- 998 w Gdańsku

Nieoficjalne forum strażaków i pasjonatów, przetargi, wykaz JRG/ZSP/LSP w Gdańsku


#1 2009-06-09 02:56:58

Administrator

Andrzej Jakubiak

3018994
Call me!
Skąd: Gdańsk - Rudniki (JRG-2)
Zarejestrowany: 2008-06-12
Posty: 280
Punktów :   
WWW

8.05.2009 Pożar na Rudnikach.

Tym razem ponowny pożar na giełdzie kwiatowej przy ul Rzęsnej. Tym razem nieco w mniejszej skali ale też nie byle ochłapy rzucone do gaszenia.

Miałem sobie cały dzień włączone 149.050 Mhz czyli Radio 998 i na moment wyłączyłem gdyż musiałem coś zrobić, włączyłem i zasiadłem do kompa, coś mi zawyło - GBA z JRG2 w postaci Mercedesa Atego poszybowało w dół ulicy. Ojciec też wszczą alarm i się szykuje (Byłem w gatkach i koszuli), ubierając spodnie jest komuniakt że dojechał ten wóż i proszą o ciężki wóz. Wtedy miła pani wysyła coś od Floriana.  A ja już migiem szukam kluczy, zakładam kurtkę i już wyłażę jak przeleciał mnie SH-18! O mało płotu nie wyrwałem z zawiasów.

Okazuje się że nie mam kamerki, no nic ratuje się fotką zbłąkanego podnośnika. Wracam biegiem bo Florian zaraz przeleci obok mej chaty, nie mam klucza do furtki! Próba sforsowania własnego płotu (Co nie raz robiłem) nie powiodła się, ojciec wyszedł - otworzył aparat był pod drzwiami i teraz tylko czekać na GCBA. Doczekałem się, ale z bonusem straży miejskiej. Fuck już te mośki przyjechały, i skończyło się focenie w okolicy pożaru sobie myślę. Obstawią teren pożaru jak twierdzę, co już miało miejsce i ściągnął setki policjantów. Biegnę na miejsce, widziałem jak przemknął mi po kwiatowej ten GCBA i tam biegne, tym razem co raz mocniej pada. Dobiegłem.

A żeby było śmieszniej nie mam skarpetek na nogach No ale dobra olać to, grunt że jestem na miejscu. Swoje radio wyłączam służby mundurowe, i działam. Robię swoje. Wciąż słychać jakieś sygnały w okolicy, i to aż dwa, myślę sobie co jest? Pożar dogaszony a wyją. Gdy odjechał GCBA od Florka na ulicy głównej mignął mi Kerax z JRG-4. Ale widac że mu podziękowali. Wyszedłem i trafiam na SLOp-a z KM PSP. Kieruje go na miejsce pożaru i zaraz nagrałem odjazd GCBA z JRG-4. Więc się zwijam na chatę, oczekując powrotu SH-18. Długo nie czekałem, nakręciłem i fotnąłem, wracam do domu coś zjeść bo nie jadłem już parę godzin i na dokładkę byłem cały mokry.

FOTO: http://picasaweb.google.pl/zwierzaqgdan … Rudnikach#
FILMIOR: http://www.youtube.com/watch?v=C7rlIQ6OvHM

Tak to wyglądało. Sytuacja inaczej by wyglądała gdybym nie wyłączył 998 Radio. Były by lepsze filmiory z dojazdu do pożaru. Dwa wozy przegapiłem:/

Offline

 

#2 2009-06-13 23:18:40

Jacas23

Starszy

Zarejestrowany: 2008-07-10
Posty: 42
Punktów :   

Re: 8.05.2009 Pożar na Rudnikach.

Ale i tak masz fajnie ze kolo Twojej chaty jezdzili i dales rade wyskoczyc. Ilez to razy na Zaspie straz cichaczem podjezdzala pod bloki i dupe zobaczylem. NA szczescie czesto wyli z daleka sygnalami i w pore mozna bylo sie zebrac:)

Offline

 

#3 2011-03-03 21:19:19

 MrRufus26

Starszy

Skąd: Warszawa-Włochy (JRG9)
Zarejestrowany: 2011-02-18
Posty: 86
Punktów :   
WWW

Re: 8.05.2009 Pożar na Rudnikach.

A raz do sąsiedniego bloku. Ryje Volvo i Man 309W22 I 309W25.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
studio kopiowania kaset mokotów http://www.informacjaszczecin.pl/ makijaż permanentny szkolenia kopiowanie starych kaset Gąski agroturystyka materace janpol hodowla psów maltańczyk Moździerz granitowy